امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 22 January , 2020
امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸ - 27 جماد أول 1441
شناسه خبر : 641
  پرینتخانه » اجتماعی, طنزگونه, فرهنگی, مردمی تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۶:۲۲ | 124 بازدید | ارسال توسط :

سبقت‌گرفتن خودروها از یکدیگر!

فرهنگ رانندگی ما هم در نوع خود بی‌نظیر است: در این خبر به صورت طنز روش‌های سبقت‌گیری را می‌خوانید: سبقت‌های فشاری، قطار خودروها پشت آمبولانس‌ها، سبقت‌های نوربالا، سبقت‌های زیگزاگی، سبقت‌های بی‌ملاحظه، رانندگان سمج، سبقت‌های مردانه، سبقت‌های دیوانه‌کننده
سبقت‌گرفتن خودروها از یکدیگر!

باسمه تعالی

سبقت گرفتن از خودروی جلویی تقریباً کار هر روز خودروسواران است! اما واکنش به نوع سبقت‌ها جذاب و دیدنی است:

ممکن است شما قصد خروج از یک خیابان به فرعی را داشته باشید اما اگر می‌خواهید سرعت خودروی سمت راست خود را زیاد کنید به سمت راست راهنما بزنید و اگر می‌خواهید سرعت خودروی سمت چپ خود را زیاد کنید حتماً به سمت چپ راهنما بزنید! در این حالت شما مشوق سبقت بودید اما نحوه سبقت خودروها از یکدیگر را مرور کنیم:

سبقت‌های فشاری!

در این گونه سبقت‌ها خودروی عقبی سپر خود را تقریباً به سپر ماشین جلویی هر لحظه نزدیک و نزدیک‌تر می کندو آنقدر این کار را انجام می دهد تا خودروی جلویی اجازه سبقت به وی را دهد

قطار خودروها پشت آمبولانس‌ها!

گاهی اوقات آمبولانس‌ها آژیرکشان در ترافیک‌های سنگین به سمت بیمار یا بیمارستان در حال حرکت هستند. در ترافیک‌های سنگین راه دادن به آمبولانس‌ها به کندی صورت می‌گیرد اما زمانی که آمبولانس راه خود را باز می‌کند قطاری از خودروهای فرصت‌طلب پشت آن به حرکت در آمده و متناسب با سرعت آمبولانس حرکت می‌کنند. ممکن است یک ناظر بیرونی با تعجب بگوید وای خوش به حالش! بیمار در آمبولانس چقدر قوم و خویش دارد که پشت آمبولانس و پابه‌پای وی حرکت می‌کنند.!

سبقت‌های نوربالا!

در این گونه سبقت‌ها به ویژه‌ در شب ماشین‌های عقبی مرتباً نور بالا می زنند و گویی مالک جاده هستند و باید عبور کنند. در اینگونه موارد گاهی اوقات خطوط سمت راست هم پر است و رانندگان در خط تندرو به راحتی نمی توانند به خط سمت راست و کندرو تغییر مسیر دهند.

سبقت‌های زیگزاگی!

برخی از رانندگان برای رعایت فاصله قانونی با خودروی جلویی ۷۰ متری از آن عقب هستند اما برخی خودرو‌ها از این فرصت استفاده کرده و با سبقت از سمت راست، جلوی ماشین شما سبز می‌شوند نگران نباشید فقط سرعت خود را کم کنید تا اتفاقی نیفتد.

سبقت‌های بی‌ملاحظه !

برخی از خودروها از نظر اسب بخار و قدرت نسبت به سایر خودروها قوی‌تر هستند. در گردنه‌ها و سربالایی‌ها می‌خواهند سبقت بگیرند اما از بد حادثه یک پراید جلوی آن‌هاست و راننده پراید تا جایی که ممکن بوده پای خود را روی پدال گاز گذاشته است اما خودروی عقبی فکر می‌کند که نمی‌خواهد این خودرو به وی راه دهد لذا صبوری نمی‌کند و بی ملاحظه دست روی بوق و زیر دسته راهنما گذاشته است.

رانندگان سمج!

این رانندگان در خط سبقت قرار داشته و اگر شما زمین و زمان را به هم بدوزید به شما اجاز سبقت نمی‌دهند به ناچار باید از سمت راست آنها سبقت بگیرید که البته خلاف قانون است. (کامیون‌های مسیر جنوب که از جاده‌های خراب عبور می‌کنند یا اتوبوس‌های در خط وسط بزرگ‌راه‌ها یا برخی از خوردوها که برای انحراف به سمت راست هراس دارند از این گونه‌اند.

سبقت‌های مردانه!

اینگونه سبقت‌ها با احتیاط و مردانگی همراه است و نیازی نیست که نور بالا و چسپاندن سپر انجام شود. همه می‌دانند که باید فرصت سبقت گرفتن را به دیگران داد.

سبقت‌های دیوانه‌کننده!

در اتوبان‌های بین شهری با سرعت ۱۱۰ کیلومتر در حال حرکت هستید و اتفاقاً‌ به یک سربالایی هم رسیده‌اید در این حالت به طور ناگهانی یک کامیون که با سرعت ۶۰ کیلومتر در حال حرکت است می‌خواهد از کامیون جلویی خود سبقت بگیرد. این دیوانه‌کننده‌ترین نوع سبقت است شما باید سرعت خود را به ۶۰ برسانید و مدتی پشت کامیون معطل بمانید.!

در هر صورت فشار آوردن و عجله کردن برای سبقت همیشه خوب نیست. ممکن است یک پیرمرد پشت خودروی جلویی باشد، ممکن است یک معلول یا جانباز باشد، ممکن است جلوی یا سمت راست خودرو مانعی باشد و البته شما نمی‌توانید آن را ببینید. سبقت گرفتن همیشگی را بزاریم برای کارهای خیر از دیگران در زندگی.

نویسنده : رضا بنی اسد |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.